سمینار تحت وب یا وبینار - webinar

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

فراخوان شركت در وبينار

وبينار اين هفته 24/03/1390

ساعت 12 تا 13

آموزش طراحي پوستر در كمتر از نيمساعت با نرم افزار Microsoft Publisher

مخصوص كارشناسان دانشگاه علوم پزشكي مشهد

اين وبينار آزمايشي است و پيشاپيش از بروز اشكالات احتمالي در سيستم ها در حين اجرا عذرخواهي مي شود.


براي شركت در اين وبينار اين فرم را تكميل نماييد. دقت نماييد كه آدرس پست الكترونيكي دانشگاه مورد قبول است و دعوت به حضور در وبينار از طريق آن انجام مي شود.

براي استفاده از محتواي وبينار بايستي هدفون مناسبي تهيه نموده؛ پرسنل بخش مجاز نيستند در ساعت اداري از Speaker ها براي شركت در وبينار استفاده كنند زيرا منجر به سلب آرامش ساير پرسنل بخش و ارباب رجوع خواهد شد.


كسب اجازه از مقام مافوق براي شركت در وبينار در ساعت اداري از سوي كارشناسان محترم ضروري است


 

· نرم افزار Flash Player بايد بر روي رايانه كاربران نصب شده باشد. اين نرم افزار را از اينجا دريافت نماييد.

· ظرفيت محدود است و فقط 20 نفر به شركت در وبينار دعوت خواهند شد.


 

سمینار تحت وب یا وبینار - webinar

اينترنت امروزه چنان جامعه را در هم نورديده است و ساختارهاي آن را دگرگون كرده است كه پيش از اين هيچگاه تصور آن نمي رفت. در حاليكه در طول قرنها بشر براي برقراري ارتباط به ملاقات يكديگر مي رفته اند، امروزه اين مساله دگرگون شده است و افراد مي توانند بدون جابجا شدن از محل زندگي يا كار خود، ارتباطان مناسبي را به صورتي مشابه ارتباط چهره به چهره برقرار نمايند. سمینار تحت وب یا وبینار ، سمینار، سخنراني یا کارگاهی است که از طریق اینترنت ارائه می شود . تعریف آن در مراجع معتبر چنین آمده است :

webinar : Web Based Seminar. seminar or lecture or workshop transmitted over the Internet

مراکز آموزشی زیادی در چند سال اخیر به استفاده از وبینار ها توجه کرده اند .کنفرانس وب (وبینار)جهت برگزاری جلسات، دوره های آموزشی ، و یا ارائه مطالب از طریق اینترنت.مورد استفاده قرار می گیرد . در این نوع کنفرانس، هر یک از شرکت کنندگان پشت کامپیوتر خود نشسته و از طریق اینترنت با سایر شرکت کنندگان ارتباط برقرار می نماید. این کار توسط نرم افزاری صورت می گیرد و از طریق این نرم افزار و یا از طریق پست الکترونیکی از شما درخواست می گردد که در این کنفرانس شرکت نمائید. اين ملاقات هاي آنلاين معمولا به اين صورت است كه مدرس امكان برقراري ارتباط صوتي و تصويري و سايرين فقط امكان چت و ارسال پيام هاي متني را دارا هستند. اما مدرس مي تواند به فراگيران امكان به دست گرفتن كنفرانس و ارايه سخنراني را بدهد. همچنين اين ارائه ها از طريق سه ابزار اصلي انجام مي شود.

در اين ارائه ها يا مدرس از طريق يك تخته سياه الكترونيكي به تدريس مي پردازد و يا از ارائه از طريق يك مستند متني -PDF يا اسلايد -PowerPoint استفاده مي كند. بخش سومي كه در برخي از اين نرم افزارها ارايه مي شود، قابليت نمايش صفحه نمايشگر مدرس است كه اصطلاحابه آن Desktop Sharing گفته مي شود.اين ابزار براي اينكه يك مدرس بتواند كار با يك نرم افزار خاص را آموزش دهد و يا درباره بخشي از صفحات وب توضيحات را ارايه نمايد، كاربرد بسيار مناسبي دارد

ابزار تخته سياه الكترونيكي نرم افزار DabbleBoard

ابزار ارايه اسلايد نرم افزار WizIQ

اين نرم افزارها دو گروه رايگان و تجاري را دارند كه طبيعتا دسته اول امكانات محدود تري را در اختيار شركت كنندگان قرار مي دهند. امروزه اين نوع سمينارها با افزايش قابل توجه سرعت اينترنت به سرعت رو به گسترش هستند و بسياري از سخنرانان معروف از اين طريق سخنراني هاي خود را براي جامعه مجازي و يا در صورت عدم شركت در كنفرانس هاي حضوري براي حضار ارائه مي دهند. اين فناوري كه فقط به يك رايانه مناسب متصل به اينترنت پرسرعت نياز دارد به آساني در شرايط ايده آل به رقابت با فناوري هاي پرقدرت و البته پرهزينه ويديوكنفرانس برخاسته است.