هزار اتاق وبینار: طرح هر استاد یک کلاس آنلاین

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

اتاق هاي اختصاصي وبينار براي تمامي اعضاي هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي مشهد جهت برگزاري كلاس آنلاین همزمان (وبینار) ایجاد شد.

مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای تسهیل دسترسی اعضای محترم هیات علمی دانشگاه به ارائه تدریس مجازی،  استقلال از سامانه کشوری آموزش مجازی (نوید)، و امکان برگزاری کلاس و جلسات آموزشی آنی بدون نیاز به تایید در سامانه نوید، کاهش بروز خطا در سیستم خدمات آموزشی و دسترسی امن و اختصاصی ایشان، اقدام به تخصیص اتاق های وبینار اختصاصی برای اعضای هیات علمی دانشگاه نموده است. 

بدین ترتیب از ابتدای آذرماه سال جاری کلیه اعضای هیات علمی دانشگاه دارای یک اتاق اختصاصی وبینار، به نام خود (بخش ابتدایی ایمیل دانشگاهی) هستند که مدیریت آن با خود ایشان بوده و می توانند در هر زمان و از هر رایانه یا دستگاه برخط (Online) به این اتاق اختصای دسترسی داشته و برنامه های آموزشی، جلسات، و سایر امور آموزشی آنلاین خود را در آن برگزار نمایند.

این ابتکار که در کشور برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است، با طراحی و تعریف حدود هزار اتاق وبینار بر روی سرور اختصاصی وبینار دانشگاه که دارای بالاترین پهنای باند در بین کلیه سامانه های دانشگاه است، صورت گرفته است. این سامانه که مبتنی بر نرم افزار پیشرفته Adobe connect است، از طریق مرورگر، اپلیکشن ویندوز و اپلیکیشن تلفن همراه در دسترس قرار دارد.

بدیهی است جهت گزارشات دوره ای آموزشی این کلاس ها نیز باید قبل از برگزاری در سامانه نوید تحت عنوان برگزاری کلاس مجازی (از طریق لینک) ثبت شوند.

فیلم آموزشی زیر در خصوص آموزش دسترسی به این اتاق های اختصاصی برای اعضای محترم هیات علمی تهیه شده است:

   

 

راهنماي دسترسي به اتاق های اختصاصی