مرکز آموزش مجازی

دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به کسب رتبه نخست کشور در تولید و بارگذاری محتوای آموزش مجازی شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مسئول مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این دانشگاه رتبه نخست کشوری را در تولید و بارگذاری محتوای آموزش مجازی کسب کرد.

 

دکتر رضا اسدی اظهار کرد: در سامانه آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی که از ابتدای سال 1399 به سامانه آموزش مجازی نوید تغییر پیدا کرده است در طول سال گذشته 123732 مورد محتوا در قالب 3500 درس ارائه شده است که از این تعداد 950 درس در نیمسال تحصیلی جاری فعال بوده و مورد استفاده قرار دارند.

وی افزود: تعداد دانشجویان ثبت نام شده و فعال در این دروس بالغ بر 8909 نفر بوده که محتوای درسی‌شان توسط 1166 مدرس شامل اعضای هیأت علمی، اساتید مدعو و حق‌التدریسی ارائه شده است.

مسئول مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تعداد محتوای آموزشی بارگذاری شده توسط این دانشگاه در طی دوره کرونا در بین کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی رتبه اول را اخذ نموده است خاطر نشان کرد: همچنین این دانشگاه مجوز بیشترین تعداد محتوا را برای سامانه آرمان از دانشگاه علوم پزشکی مجازی اخذ کرده است، تعداد محتوای سامانه آرمان که دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکنون تهیه کرده است بیش از 100 عنوان است و باقی این محتواها نیز توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه با همکاری بخش خصوصی در حال تهیه هستند.

دکتر اسدی با بیان اینکه در این دانشگاه دو سامانه وبینار راه‌اندازی شده است، خاطرنشان کرد: این سامانه‌ها دارای پهنای باند اینترنتی اختصاصی 400 مگابیت در ثانیه است، که فقط برای جلسات وبینار آنلاین و دسترسی به سایت های آموزش مجازی مورد استفاده قرار میگیرد. در این دانشگاه در ایام کرونا به طور متوسط روزانه 30 جلسه وبیناری و با حضور بیش از 500 نفر برگزار می‌گردید.

وی اضافه کرد: همچنین دانشگاه علوم پزشکی مشهد اقدام به راه‌اندازی سامانه آموزش‌های باز نموده است که در این سامانه برگزاری دوره‌های آموزش مجازی به‌صورت کوتاه‌مدت، در قالب دوره‌های توانمندسازی، کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های پودمانی در جریان است.

وی ضمن اشاره به نقش موفق حوزه آموزش مجازی در یادگیری بی‌دغدغه دروس در ایام بحران کرونا، تصریح کرد: معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در طی مدت بحران کرونا اقدام به تجهیز دانشکده‌ها و بیمارستان‌های آموزشی به تجهیزات پیشرفته برای برگزاری کلاس‌های درس و جلسات آموزشی در قالب وبینار و تولید محتوا نموده است که در توسعه آموزش‌های مجازی بسیار مؤثر بوده است.

مسئول مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: مرکز آموزش مجازی دانشگاه واقع در طبقه دوم کتابخانه مرکزی، مجهز به 4 استودیو، 3 سالن وبینار گروهی و انفرادی بوده که 6 نفر کارشناس در آن انجام وظیفه می‌نمایند، کارشناسان مرکز شامل کارشناس تصویربرداری، تدوین گر، کارشناس تولید محتوا، مهندسان پشتیبان سامانه‌های آموزش مجازی و پشتیبانی کاربران هستند.