برگزاری آزمون الکترونیکی درس مبانی حسابداری و اقتصاد سلامت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مرکز تخصصی آموزش مجازی در دو ترم اخیر میزبان آزمون های الکترونیکی اکثر واحدهای درسی جناب آقای دکتر طباطبایی عضو هیات علمی دانشکده بهداشت بوده است. جناب آقای دکتر طباطبایی علاوه بر تولید محتوای آموزشی و تولید دروس مجازی ، آزمون دروس مبانی حسابداری و اقتصاد سلامت،  مدیریت بیمارستانی و رفتار سازمانی،  اصول مدیریت خدمات بهداشتی،  اصول مدیریت درخدمات بهداشتی را به صورت آزمون الکترونیکی طراحی و برگزار کرده اند.

 

 

نظر آقای دکتر طباطبایی در خصوص مقایسه برگزاری آزمون به صورت مجازی و سنتی ( کتبی) :

از مهمترین نقاط قوت آزمون مجازی می توان به عدم استفاده از کاغذ اشاره نمود که با توجه به افزایش سرسام اور بهای کاغذ و به تبع آن هزینه های مربوط به چاپ و تکثیر اوراق امتحانی، برگزاری آزمون به صورت مجازی می تواند در کنترل هزینه ها بسیار مفید باشد. ازدیگر مزایای برگزاری آزمون مجازی افزایش رضایتمندی دانشجویان به لحاظ مشاهده  نمرات آزمون در پایان آزمون می باشد. برگزاری آزمون به صورت مجازی می تواند با رضایتمندی کارشناسان آموزش نیز مرتبط باشد چرا که کارشناسان آموزش هر ترم می بایست با اساتید  مربوطه به منظور ارسال به موقع سوالات امتحانی در زمان وموعد مقرر دائما در تماس باشند و گاها عدم دردسترس بودن اساتید منجر به افزایش نارضایتی کارشناسان آموزش می گردد. از دیگر مزایای آزمون مجازی در مرکز آموزش مجازی دانشگاه همکاری، مشارکت صمیمانه و دردسترس بودن کارشناسان مربوطه در طراحی و برگزاری آزمون ها می باشد. همکاری کارشناسان مرکز آموزش مجازی با افزایش رضایتمندی اساتید می تواند بسیار ارتباط داشته باشد. از دیگر مزایای برگزاری آزمون مجازی وجود تجهیزات مناسب مرکز آموزش مجازی می باشد که در برگزاری هر چه بهتر آزمون بسیارکمک کننده می باشد. با توجه به اینکه برگزاری آزمون سالم و بدور از هر گونه تقلب از مطالبات اساتید می باشد، بنابراین می تواند عدم امکان تقلب از طرف دانشجویان را از دیگر مزایای آزمون مجازی دانست.

 

تنها نقطه ضعفی که می توان برای آزمون های مجازی در نظر گرفت عدم آشنایی دانشجویان با فضای آزمون مجازی می باشد که می تواند منجر به افزایش استرس دانشجویان گردد که این ضعف از طریق آشنا نمودن دانشجویان با فضا مرکز آموزش مجازی قبل از برگزاری آزمون مجازی قابل بهبود می باشد.  

با تشکر از شما

طباطبایی