دانشکده مجازی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دانشکده مجازی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد می شود

 

مجوز راه اندازی دانشکده ی مجازی مستقر در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان دانشکده ی مجازی منطقه ۹آمایشی توسط شورای عالی آموزش مجازی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تایید شد.

به گزارش وب دا ،  بر اساس  اعلام شورای عالی آموزش مجازی و با توجه به مستندات موجود و رعایت استانداردها والزامات دانشکده مجازی، مجوز تآسیس دانشکده مجازی مستقردر دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان دانشکده مجازی منطقه ۹آمایشی تایید و جهت تصویب به شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی ارسال شد. همچنین به استناد رای کمیسیون ارزشیابی و اعتبار بخشی آموزش مجازی ، اعتبار مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به تصویب رسید.

مسئول مرکز تخصصی آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد دراین باره گفت : دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هدف توسعه کمّی و کیفی آموزش و تربيت نيروی انسانی حرفه ای و متخصص، کارآمد و متعهد به ارزش­ های اسلامی، ملی و اصول علمی و فنی، در سطوح مختلف از طریق آموزش های مجازی و الکترونیکی برای ارتقای سلامت جامعه، گسترش مرزهای دانش و توليد علم تشکیل خواهد شد.

دکتر رضا اسدی از چشم اندازهای این دانشکده را گسترش و اعتلای دانش یادگیری الکترونیکی و کاربرد صحیح آن در علوم پزشکی و به روز نگه داشتن دانش و توان کشور در زمینه آموزش های مجازی، هدایت صحیح یادگیری الکترونیکی و آموزش های مجازی در خدمت علوم پزشکی و توسعه فرهنگ مربوط به آن و فراهم نمودن زمينه همكاري هاي علمي با افراد و مراکز علمی، سازمان های دولتی و غير دولتی داخلی و بين المللی برشمرد.

وی از الزامات دانشکده مجازی را ۳ گروه آموزشی و ۳رشته ی مجازی عنوان کرد و گفت : در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ۲ رشته ی کارشناسی ارشد آموزش پزشکی و جامع نگر پذیرش دانشجو دارد و امیدواریم تا در رشته های ارشد مامایی و بهداشت نیز بتوانیم بصورت مجازی دانشجو پذیرش کنیم.

وی با اشاره به اینکه مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال ۸۶ با راه اندازی سامانهLMS(learning manangment system (که فعالیت اساتید و فراگیران را به صورت مجازی مدیریت می کند تاسیس شد، افزود : این مرکز در کنار آموزش به فعالیتهای پژوهشی نیز می پردازد که در حال حاضر حدود ۷ طرح پژوهشی  در حال اجراست که تعدادی از آنها محصول محور بوده و به تولید محصول منتج شده است و برخی در حال گرد آوری اطلاعات و  شماری نیز به سرانجام رسیده است .

دکتراسدی از دیگر فعالیت های این مرکز را تولید محتواهای آموزشی  ،تاسیس استودیوها ، برگزاری نهمین همایش کشوری یادگیری الکترونیکی در بهمن ماه سال ۹۶ و برگزاری آزمون های الکترونیکی در دانشگاه برشمرد.

مسئول مرکز تخصصی آموز ش مجازی دانشگاه، برگزاری دوره های آموزشی مجازی در سطح منطقه را از طرحهای بلند مدت این مرکز برشمرد و اظهار داشت؛ در حال حاضر ۱۰ دانشجو از کشور افغانستان در حال گذراندن دوره های آموزشی در مرکز آموزش مجازی دانشگاه هستند.