مرکز آموزش مجازی

راه اندازی استودیوی چند منظوره در مرکز آموزش مجازی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

مرکز آموزش مجازی با هدف ارتقا و توسعه تولید محتوای الکترونیکی، استودیوی چند منظوره را راه اندازی نمود. این استودیو مجهز به پنل آموزشی جهت تولید محتوای الکترونیکی مبتنی بر سخنرانی و همچنین با طراحی دکوری مناسب جهت آموزش معاینات بالینی (پزشک و بیمار نما) می باشد. در این ارتقای انجام گرفته، این امکان وجود دارد که اساتید بالینی برای شبیه سازی آموزش بالینی در مطب و کلینیک، در یک استودیوی پیشرفته با نور، صدا و تصویر حرفه ای، محتوای آموزشی برای دانشجویان خود به صورت عملی وکاربردی ضبط نمایند.

در این فضا که شامل میز پزشک، صندلی بیمار، رایانه، تخت معاینه و یک سری ابزارهای مقدماتی معاینه پزشکی است، امکان ضبط جلسات آموزشی برای تولید محتواهای کاربردی در خصوص اخذ شرح حال بالینی، پرسش و پاسخ با بیمار و آموزش معاینات رایج در مطب (جهت آموزش مفاهیم سمیولوژی) وجود دارد.

همچنین با هماهنگی با مرکز مهارت های بالینی دانشگاه، اساتید محترم می توانند جهت آموزش های پیشرفته تر، شامل مهارت های عملی، با کمک مولاژها و ابزارهای کمک آموزشی موجود در آن مرکز، آموزش های خود را غنا ببخشند.

راه اندازی این مرکز به دلیل علم به این موضوع است که آموزش پزشکی با محتوای الکترونیکی با ارائه سخنرانی صداگذاری شده بر روی اسلایدهای پاورپوینت، محدودیت زیادی دارد و بسیاری از مفاهیم آموزشی را نمی توان با این شیوه ارائه داد. امید است که با مشارکت اعضای محترم هیات علمی دانشگاه از این امکانات استفاده شده تا بتوانیم در کنار کسب رتبه اول تولید محتوای آموزشی الکترونیکی در دانشگاه، که به همت اساتید ارجمند محقق شده است، در افزایش کیفی این محتواها نیز گام های موثری برداریم.