راه اندازی سامانه آموزشی تصاویر هوشمند جهت آموزش پزشکی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 طرح تحقیقاتی مصوب دانشگاه منجر به ایجاد یک سامانه ارائه آموزش ابر تصاویر (huge-images) هوشمند و تعاملی شده است.  این سامانه که برای آموزش درس هایی مانند  پاتولوژی بافت شناسی انگل شناسی سلولی مولکولی شیمی و سایر دروسی که از ابرتصاویر استفاده می کنند، کاربرد دارد.

 

zoom image

 

 zoom image

 این سامانه امکان را به  کاربران خود می دهد که ابرتصاویر را به روشی مانند Google Map در ذخیره نموده و ضمن امکان بزرگنمایی تا حدود ۴۰۰ برابر از طریق نشان گذاری تعاملی برای امر آموزش به کار گرفته شوند. این سامانه که امکان تعریف مدرس و دانشجو در کلاس های درس مختلف در آن وجود دارد با علامت گذاری و نشان گذاری ابرتصاویر و امکان درشت نمایی بسیار بالا می تواند کمک شایانی به امر آموزش در مفاهیم دارای تصاویر فوق العاده بزرگ باشد.

 این سامانه که در آدرس (http://ihealthub.com/) در دسترس پژوهشگران و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار دارد برای اولین بار در کشور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه ایجاد شده است و مجریان طرح آقای دکتر رضا اسدی و سرکارخانم دکتر نرگس قاضی هستند.

در پژوهشی که بر همین مبنا طراحی شده است، کارایی این سیستم نرم افزاری برخط برای آموزش دانشجویان رشته های مختلف علوم پزشکی در درس های فوق الذکر مورد بررسی قرار میگیرد که نتایج آن پس از تجزیه و تحلیل منتشر خواهد شد.