طراحی آزمون

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

"راهنمای جامع آشنایی با آزمون‌های الکترونیکی"

مقدمه :

در سال‌های اخیر بسیاری از صاحبنظران آموزش پزشکی در دانشگاههای علوم پزشکی اقدام به طراحی و اجرای شیوه های مختلف آموزش و سنجش برای دانشجویان و فراگیران رشته های مختلف علوم پزشکی نموده اند از جمله این روشها، آزمونهای مبتنی بر حل مسئله، سنجش های مهارتی، OCSE و غیره می باشد. 

 سامانه آموزش الكترونيكی دانشگاه یک نرم افزار مديريت آنلاين (LMS) و با استاندارد SCORM می باشد که از طریق آن، در مرکز آموزش مجازی دانشگاه از سال 1387 درس‌های آموزشی و کمک آموزشی در قالب استانداردهای محتوای مجازی (متنی، تعاملی، فیلم آموزشی، اطلس های آموزشی) تولید شده است و بیش از 8000 کاربر در این سامانه فعالیت دارند. لازم به ذکر است با توجه به راه اندازی سالن آزمون و تجهیز این مرکز به سیستم های مخصوص آزمون آنلاین و در نظر گرفتن زیر ساختهای سخت افزاری و نرم افزاری با همکاری مرکز فناوری دانشگاه، مرکز تخصصی آموزش مجازی برگزار کننده آزمون های الکترونیکی در مقاطع کارورزی، کارآموزی و دستیاری بوده است.

مرکز  آموزش مجازی دانشگاه با در اختیار داشتن 27 دستگاه رایانه، امکان برگزاری آزمون برای مقاطع مختلف تحصیلی را دارا می باشد و کارشناسان مرکز طراحی، اجرا و ارائه نتایج آزمون را پشتیبانی نموده و گروههای مختلف آموزشی را در اجرای ارزشیابی های الکترونیکی هدایت و یاری می نمایند.

مزایای آزمون های الکترونیکی :

  • صرفه جویی (هزینه، زمان، کاغذ و...)
  • دوستدار محیط زیست
  • امکان ارزیابی مستمر
  • امکان برگزاری در هر زمان، هر مکان و در هر مقیاس دلخواه
  • فراهم آوردن امکان نظارت اساتید بر روند اجرای هر امتحان و ارزیابی نتایج آن
  • سهولت برگزاری و تصحیح آزمون آنلاین
  • امکان تجزیه و تحلیل نتایج حاصل از هر آزمون و مقایسه عملکرد دانشجویان به صورت منفرد، کلاسی و مقایسه نتایج به تفکیک در قالب جداول و نمودارهای گرافیکی
  • مشاهده نتایج برای دانشجویان بلافاصله بعد از آزمون (دریافت جواب بلافاصله بعد از فکر کردن به سوال مربوطه، به یادگیری عمیق تری منجر می شود)

 

توضیحات :

 

  
                                           
 مراحل درخواست آزمون    راهنمای طراحی آزمون     آزمون آزمایشی    
شما می توانید مراحل درخواست آزمون را دانلود کرده و مشاهده کنید.  

در این قسمت می توانید با آزمون الکترونیکی و امکاناتی که دارد آشنا شویدجهت طراحی آزمون شما می توانید در کارگاه های طراحی آزمون الکترونیکی شرکت کنید و به صورت عملی  آزمون الکترونیکی را طراحی کنید. 

 

 

 با نام کاربری و رمز ورود،به سامانه  lms  وارد شوید (در صورتی که نام کاربری تعریف نکرده اید یک حساب کاربری ایجاد کنید)

   
 
     نمایی از محیط آزمون
   

 

 

   مشاهده نتایج از آزمون  
 
 

بعد از اتمام آزمون کاربر نتایج خود را مشاهده میکند :

- نمره
- مدت زمانی صرف شده
- نمره ( به درصد )
- جواب درست
- بازخوردی که استاد برای سوال نوشته است
- بازخوردی که استاد برای گزینه انتخابی کاربر
-تاریخچه پاسخ های دانشجو (براساس تاریخ ساعت و دقیقه نشان میدهد که کاربر چه موقع چه گزینه ای را انتخاب کرده است و حتی اگر پاسخ را تغییر داده باشد تمام تغییرات ذخیره می شود )