مرکز آموزش مجازی

راه اندازی آزمایشگاه های پژوهشی یادگیری الکترونیکی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

به منظور ایجاد فضای مناسب جهت انجام پروژه های تحقیقاتی در حوزه یادگیری الکترونیکی و آموزش های مجازی در مرکز آموزش مجازی  آزمایشگاه های پزوهشی یادگیری الکترونیکی و فناوری های نوین آموزشی راه اندازی شدند. این آزمایشگاه ها که مجهز به رایانه های لمسی و اینترنت پرسرعت، دوربین های ویدیو کنفرانس پبشرفته، تبلت، دوربین فیلم برداری دیجیتال، میکسر دیجیتال، انواع میکروفون های حرفه ای، اتاق سبز، و سایر تجهیزات پیشرفته می باشد، جهت استفاده اعضای هیات علمی، دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و کلیه پژوهشگران در دسترس قرار دارند.

همچنین در این آزمایشگاه ها، پژوهشگرانی برای ارائه مشاوره در خصوص طرح های پژوهشی در حوزه یادگیری الکترونیکی و فناوری های نوین آموزشی آماده ارائه خدمات هستند که اعضای محترم هیات علمی دانشگاه می توانند با هماهنگی قبلی جهت ارائه طرح های پژوهشی خود و انجام پژوهش های آموزشی حضور بهم رسانند.

لازم بذکز است که در حال حاضر بیش از 10 طرح پژوهش در آموزش در مرکز آموزش مجازی دانشگاه در حال اجرا می باشد که برخی از این طرح ها به فرایندهای برتر دانشگاهی تبدیل شده اند.

از جمله این طرح ها، طرح بررسی کارایی و میزان یادگیری از طریق سامانه آزمایشگاه مجازی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، طراحی آیکون های علایم و نشانه های بالینی برای کاربرد در فضای مجازی، طراحی و ارزیابی نرم افزار نگاشت دیجیتال تصاویر پاتولوژی دهان، فک و صورت جهت استفاده در آموزش مجازی و مقایسه آموزش تئوری بالینی به دو روش ارائه وبیناری و جلسه سخنرانی بر مبنای ارائه توسط نرم افزار پرزی می باشد.