آزمون سراسری دستیاری پزشکی خانواده 25-3-96

 

برگزاری آزمون PMP صلاحيت باليني متقاضیان رشته تخصصی پزشکی خانواده به صورت سراسری و آنلاین در تاریخ 25-3-96

آزمون صلاحيت باليني متقاضیان رشته تخصصی پزشکی خانواده به روشPMP(patient management problem) در ساعت 3 بعد از ظهر روز پنج شنبه 25 خرداد به صورت هماهنگ با وزارتخانه بطور همزمان، سراسری و انلاین با سایر قطب های برگزار کننده ازمون در واحد اموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار گردید.

 

 

 

 

 آزمون PMP آزموني است كه با استفاده از رايانه و مبتني بر سامانه هاي تحت شبكه انجام ميشود. اين شيوه آزمون در واقع شباهت زيادي به فعاليت در عرصه ارايه خدمات سلامت و مراقبت از بيماران دارد. در این آزمون در واقع یک موقعیت بالینی واقعی را که پزشک با فرد بیمار  مواجه می شود را شبیه سازی کند. در اين روش دانشجو با یک بیمار که اطلاعات محدودی از او دردست می باشد، مواجه شده و باید اطلاعات موجود را مورد مطالعه قرار داده و سپس تصمیم گیری کند که چه اقدماتی باید برای بیمار انجام گیرد .از جمله اقداماتی که ممکن است بر بالین بیمار صورت گیرد، میتواند شامل در خواست یکسری آزمایشات پاراکلینیکی و یا سایر روشهای تشخیصی باشد . نهایتاً دانشجو باید در رابطه با درمان و اداره بیمار تصمیماتی را اتخاذ نماید . در اين امتحان دانشجو قادر خواهد بود مسائل بیمار را درک کرده، اطلاعات لازم برای حل آن را جمع آوری کند و اطلاعات جمع آوری شده را تجزیه و تحلیل نماید. همچنین در این امتحان قابلیت سنجش مهارتهایـی فراهم می گردد که توسط اغلب آزمونهای کتبی قابل بررسی نیست. عدم دخالت شانس در جوابگوئی، رعایت مراحل منطقی در درمان بترتیب اولویت، نمره گذاری دقیق PMP، هیجان و انگیزه امتحان دهنده در تمام مدت امتحان، همچنین غیر قابل برگشت بودن تصمیمات اتخاذ شده برای بیمار همانطور که در حالت واقعی در بالین بیمار می باشد و نیز وجود بازخورد آنی برای امتحان دهنده از دیگر محاسن برگزاری این ازمون بصورت الکترونیکی بوده است.

  در ازمون ارزیابی صلاحيت باليني متقاضیان رشته تخصصی پزشکی خانواده محتواي سوالات، مرتبط با كار پزشك خانواده در عرصه نظام ارايه خدمات سلامت طراحي شده و از دستورالعمل هاي جاري نظام سلامت كشور نیز در طراحي آنها استفاده شده بود. اين آزمون داراي 5 سوال مجزا  چند مرحله ای بود که  کاربران پس از ورود به سامانه و وارد نمودن كد هاي لازم براي ورود به صفحه شخصيشان ، اغاز گردید.

لازم به ذکر است که نمایندگان گروه پزشکی خانواده دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان قطب برگزار کننده ازمون در واحد اموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد حاضر بودند و بر حسن اجرا  نظارت داشتند.

نظر سنجی

نظر شما راجب طراحی سایت چیست ؟