تماس با ما

مشهد، خیابان دانشگاه، دانشکده بهداشت، ساختمان کتابخانه مرکزی، طبقه فوقانی، مرکز آموزش مجازی. کد پستی: 9138813944    تلفن: 38580465 - 051   نمابر: 38580464 - 051   شماره دبیرخانه :   38434700 - 051

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

ورود به سامانه ها
ثبت نام کارگاه ها
 
سامانه وب کنفرانس وبینار
 
سامانه آموزش مجازی دانشجویی
 
سامانه آموزش مجازی باز آموزی غیر حضوری
 
 
سامانه کارگاه های غیر حضوری توانمند سازی اعضای هیئت علمی

 

 

آزمون آسکی طب اورژانس

برگزاری آزمون OSCE دستیاران تخصصی طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تاریخ 13 و 14 اردیبهشت 1396

 

بسمه تعالی

آزمون OSCE دستیاران تخصصی طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مشهد امسال برای نخستین بار کاملا مشابه آزمون کشوری دانشنامه تخصصی این رشته و در دو مرحله در مرکز تخصصی آموزش مجازی انجام گردید.

مسئول برگزاری آزمون: دکتر رضا اخوان- استادیار گروه طب اورژانس و مسئول آموزش دستیاری گروه طب اورژانس

با مساعدت های مسئولین محترم دانشگاه و پس از خریداری نرم افزاری سراسری برگزاری آزمون های PMP ، گروه طب اورژانس اولین گروه بالینی بود که با برگزاری این آزمون برای هفتاد و هشت دستیار تخصصی این فرآیند را با همکاری کارشناسان مرکز آموزش مجازی عملی کرد.

 

در این راستا آزمون OSCE دستیاران در چهار روز مجزا(روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶) برگزار گردید که دو روز در مرکز مجازی دانشگاه، آزمون با استفاده از نرم افزار PMP و نرم افزار مرکز مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد(LMS.MUMS.ac.ir) در قالب های EMQs و T/F برگزار گردید. طراحی سوالات در قالب PMP این امکان را فراهم کرد تا نهایت شبیه سازی سناریوهای بالینی در برخورد با مشکلات شایع روزمره در اورژانس بازسازی شود و قدرت تصمیم گیری بالینی فراگیران در شرایط برابر سنجیده شود. اغلب سوالات طراحی شده توسط اساتید گروه طب اورژانس چند مرحله ای بوده و فراگیر را در طول یک سناریوی بالینی با خود همراه و قدرت تصمیم گیری و مدیریت درمانی آنها سنجیده می شود. همچنین با توجه به متفاوت بودن نسبی ماهیت بیماران ویزیت شده در اورژانس برای دستیاران سال های مختلف، سوالات طراحی شده برای دستیاران سال یک متفاوت از دستیاران سال بالاتر بود.

در مجموع دو آزمون PMP دستیاران، بالغ بر ده سناریوی PMP ( ونتیلاتور، اورژانس های داخلی، قلب و نورولوژی، سناریوی برخورد با مصدومان بحران زلزله، سناریوی احیای قلبی ریوی،EBM و...) با رعایت تمام اصول استاندارد برگزاری این آزمون ها و با همکاری صمیمانه پرسنل مرکز آموزش مجازی دانشگاه در دو روز و از ساعت ۸ صبح لغایت ۳ بعدازظهر انجام گردید.

همچنین سوالات EMQs و T/F و ... هم مشابه آزمون قبلی همین گروه در دی ماه سال ۹۵ مشتمل بر ایستگاه های ارزیابی تصویربرداری، تفسیر نوار قلب، سناریوی بیماری های محیطی و ... بود.

در نهایت جهت ارزیابی مهارت های بالینی دستیاران(مهارت هایی نظیر مدیریت راه هوایی، ترمیم زخم، انجام RUSH Exam بر بیمار نما، مهارت های ارتباطی در اخذ شرح حال و برخورد با بیماران در شرایط متشنج اورژانس، مهارت انجام صحیح عملیات احیا و برخورد با تاکی و برادی آریتمی ها و...)، مرحله دوم آزمون OSCE نیز در روزهای ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه در مرکز مهارت های بالینی دانشگاه برگزار گردید تا مهارت های عملی دستیاران سال دو و سه در قالب ۱۱ ایستگاه و دستیاران سال یک با سوالات مجزا متناسب با ماهیت عملکردی شان در بخش در قالب ۹ ایستگاه مهارتی سنجیده شود.

            

 

 

     

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.